Kateřina Marie Tichá
Kateřina Marie Tichá získala cenu Anděl v kategorii Objev roku a potvrdila začátek spolupráce s kapelou Bandjeez

Vynikající zpěvačka a autorka Kateřina Marie Tichá vydala loni na podzim své debutové albu Sami. To bylo nadšeně přijato nejen odbornou veřejností, ale především samotnými posluchači. Čerstvá držitelka ceny Anděl v kategorii Objev roku oznámila další zásadní novinku na svojí umělecké dráze. Potvrdila začátek spolupráce s legendární frýdeckomísteckou kapelou Bandjeez, která dlouhodobě provázela předčasně zesnulého Davida Stypku a aktuálně dokončila práci na jeho posledním albu Dýchej.

KATEŘINA MARIE TICHÁ
Kateřina Marie Tichá & kapela Bandjeez natočili coververzi ikonické písně Boba Dylana – Časy se mění (The Times They Are A-Changin')

Zpěvačka, skladatelka a letošní držitelka Ceny Anděl pro Objev roku Kateřina Marie Tichá připravila společnou píseň s hudebníky ze skupiny Bandjeez. V jejich podání nyní vychází coververze a videoklip ikonického songu Boba Dylana – Časy se mění (The Times They Are A-Changin'). Samozřejmě v české verzi, kterou koncem šedesátých let nazpívalo dnes už legendární trio Golden Kids. Text Zdeňka Rytíře výborně parafrázuje slavnou píseň. Jeho obsah je platný už půl století a vypadá to, že hned tak nezestárne. Jsme rádi, že nám to Kateřina Marie Tichá připomíná.

JELEN
Kapela Jelen představuje další singl „Někde kolem“ z alba Věci a sny. 10. dubna odehraje chystaný koncert v O2 universum

Na jaře loňského roku zahájila skupina Jelen třetí deskou novou etapu svojí existence. Právě na posledním albu Věci a sny, které Česká hudební akademie ocenila třemi nominacemi na Cenu Anděl, se objevily dva její historicky největší radiové hity - Jediný co chci a Zůstaň ještě jednu noc. Druhá jmenovaná píseň už bezmála jeden rok vládne českému radiovém éteru a navazuje tak na dnes už „klasické“ jelení písně Magdaléna, Jelen, Co bylo dál? nebo Klidná jako voda, které zlidověly a zamilovaly si je celé generace fanoušků. K písni Někde kolem vydává kapela Jelen lyric video, které je již nyní ke zhlédnutí na YouTube.

JELEN
Jelen vstupuje se svěžím albem Věci a sny do zcela nové etapy. Tvůrčí energie má víc než kdy dřív.

Vyprodané sály, velké rádiové hity, několik Cen Anděl a stabilní zájem posluchačů. Kapela Jelen se v posledních letech vypracovala mezi nejžádanější jména české hudební scény. S novou řadovou deskou Věci a sny přichází bezmála po pěti letech, během nichž řádila hlavně na koncertních pódiích. Fanoušci na ambiciózní novince nepřijdou o osobitý jelení rukopis, dostanou ho však tentokrát ve svěžím současném pojetí. Nové album Věci a sny vrhá na tvorbu jedné z nejpopulárnějších českých skupin zcela nové světlo. Vychází 16. dubna u vydavatelství SinglTon.

DAVID STYPKA
Vychází album Dýchej Davida Stypky. Výjimečný hudebník a básník zpívá o naději

Album Dýchej je završením pozoruhodné a nenapodobitelné hudební cesty Davida Stypky. Charismatický písničkář ze severu Moravy připravil jedenáct autorských písní, z nichž čiší naděje a chuť do života. Dokončili ho zpěvákovi spoluhráči a přátelé ze skupiny Bandjeez s producentem Martinem Ledvinou. Očekávaná novinka vychází společně s videoklipem k písni Farmářům 3. září u vydavatelství SinglTon.

KATEŘINA MARIE TICHÁ
Čerstvá držitelka Ceny Anděl v kategorii Objev roku – Kateřina Marie Tichá - přichází se čtvrtým singlem ze svého alba. Píseň Vlci se stala titulní písní filmu Spící město.

Vynikající zpěvačka a autorka Kateřina Marie Tichá vydala loni na podzim své debutové albu Sami. To bylo nadšeně přijato nejen odbornou veřejností, ale především samotnými posluchači. Po úspěšných videoklipech - Sami, Zničená zem a Kolemjdoucí představuje tak už v pořadí čtvrtý videoklip ze svého debutu. Píseň Vlci si vybrali jako titulní melodii tvůrci filmu Spící město. Dobrodružný thriller pro děti a teenagery byl natočen podle stejnojmenné knihy a před několika dny vstoupil do českých kin.

Jelen
Skupina JELEN přichází s druhým singlem a videem z připravovaného alba. Skladby z nové desky představí naživo 11. dubnu v rámci online koncertu

Fanoušci kapely Jelen se již 16. dubna dočkají třetí autorské desky. Nové album Věci a sny vrhá na tvorbu jedné z nejpopulárnějších českých skupin zcela nové světlo a kapela tím vstupuje do další etapy své hudební kariéry. Po první písni Jediný co chci, která se stala velkým hitem na českých rádiích, je tu druhý song s hitovými ambicemi. Píseň a videoklip Ještě jednu noc. Kapela Jelen pro své posluchače navíc připravila online koncert, který se uskuteční v neděli 11. dubna a bude jedinečnou příležitostí užít si nové písně i oblíbené hity naživo.

Kateřina Marie Tichá
Kateřina Marie Tichá vydává třetí píseň z debutového alba Sami Divokou nazpívala s Davidem Stypkou

Autorka a zpěvačka Kateřina Marie Tichá vydává po písních Sami a Zničená zem třetí singl z úspěšného debutového alba Sami, za které byla rovněž nominovaná v Hudebních cenách Anděl v kategorii Objev roku 2020. „Divoká je písnička o svobodě. O odvaze vydat se svou vlastní cestou, na které můžeš sám volit rychlost i směr,“ říká o skladbě její autorka. Píseň je také jediným duetem na albu. Kateřina jej nazpívala s Davidem Stypkou.

Kontaktujte umělce

Management & Booking

Martin Červinka
jednatel, umělecký ředitel, booking
singltonmusic@gmail.com
+420 602 410 730

Public relations

Štěpánka Batíková
public relations
stepanka.batikova@gmail.com