17/7/2023
Tereza Balonová vydává první píseň z nového alba, které vyjde v září

Letos 1. září vydá Tereza Balonová svoje druhé autorské album s názvem Lampiony. Po debutu Půlnoc (2021) připravila novinku, z které aktuálně představuje první píseň s názvem „Kdo jsme byli“. Tu doprovází videoklip.

Vynikající autorka, interpretka a kytaristka zůstává písničkářkou rozkročenou mezi žánry. Mladá, ale ve svých 23 letech dospělejší a v životní tvůrčí formě. Tu nemalou měrou podporuje originální hudební produkce Martina Ledviny.

„Tereza jako osobnost hudební scény, ve které najdete skvělou autorku, textařku, zpěvačku i instrumentalistku, u nás nemá obdoby,“ doplňuje Ledvina, který má za sebou spolupráci s předními českými interprety (David Stypka, Jelen, Debbi, Lenkou Dusilovou, Anetou Langerovu atd.)

Už první avizovaná píseň „Kdo jsme byli“ ukazuje umělecký posun Tereziny tvorby. Svůj oblíbený looper vyměnila za doprovodnou skupinu a tato změna jí evidentně prospěla. Jak ve studiové práci, tak při prezentaci na podiu. Její hudba dostala ještě více života.

„Vždy jsem si přála, aby nejen texty, ale i ve zvuk mých písniček odrážel pomyslnou realitu okolního světa. Života, který je kolem mě, a který momentálně žiju. Prostě současnost. Zvuky ulice, kavárny, klubů. Ale i ticho a intimitu přírody, kterou ráda vyhledávám. Myslím, že se nám to s Martinem Ledvinou podařilo," doplňuje talentovaná písničkářka.

Píseň „Kdo jsme byli“ je první ukázkou z připravovaného alba Terezy Balonové a naznačuje, že se máme na co těšit. To vychází 1. září u vydavatelství SinglTon.

Zpět