22/11/2021
Kateřina Marie Tichá získala cenu Anděl v kategorii Objev roku a potvrdila začátek spolupráce s kapelou Bandjeez

Vynikající zpěvačka a autorka Kateřina Marie Tichá vydala loni na podzim své debutové albu Sami. To bylo nadšeně přijato nejen odbornou veřejností, ale především samotnými posluchači. Čerstvá držitelka ceny Anděl v kategorii Objev roku oznámila další zásadní novinku na svojí umělecké dráze. Potvrdila začátek spolupráce s legendární frýdeckomísteckou kapelou Bandjeez, která dlouhodobě provázela předčasně zesnulého Davida Stypku a aktuálně dokončila práci na jeho posledním albu Dýchej.

„Je to pro mě velká čest. Každý interpret sní o tom mítpodporu tak vyjimečných hudebníků, jako jsou Bandjeez. Známe se s klukama 5let. Ale až ted přisly společné jamy, setkání a hraní ve zkušebně. Potvrdilo seto, co jsme všichni věděli. Pohybujeme se jako lidi i jako muzikanti na stejnélodi. S Bandjeez jsme se spřátelili už během turné s kapelouJelen. Tam Bandjeez před lety s Davidem Stypkou vyrazili jako předkapela. Od tédoby jsme toho jako muzikanti i přátelé zažili spoustu. Když mi kluci nabídlispolupráci, bylo to pro mě ve světle událostí posledního půl roku úplně jasnérozhodnutí,” zaznělo od Kateřiny Marie Tiché.

 

Kapela ve složení Matěj Drabina (bicí), Pavel Sotoniak (klávesy), MaroZeman (basová kytara), Matouš Rohovský (kytara) a Kateřina Marie Tichá (zpěv) se kromě svých samostaných koncertůpředstaví jako speciální host na osmi letních koncertech kapely Kryštof.

 

Zakládající člen kapely Bandjeez, bubeník Matěj Drabina ke spolupráciříká: „S Kateřinou se potkáváme jakopřátelé, ale i jako muzikanti několik let. Právě jsme dokončili Davidovotřetí album. Kateřina s námi velkou část nahrávání trávila ve studiu. Stejnějako na předchozím albu neboj. doprovázela nahrávku svými vokály. Její písněnás vždycky bavily a jsou velice blízko našemu vnímání hudby. Koketovali jsme smyšlenkou provázet Kateřinu na její další hudební dráze. Hned po prvníchspolečných hraních do sebe vše zapadlo, jak má a než jsme se nadáli už jsmezkoušeli jako Kateřina Marie Tichá a Bandjeez.”

 

První album Kateřiny Marie Tiché je autorsky,interpretačně i produkčně pozoruhodným počinem. Talentovaná zpěvačka askladatelka, kterou na koncertech po boku skupiny Jelen viděly již statisícediváků, na albu Sami přinesla osobitou poetiku podpořenou emotivním hlasem aaranžérskou rozmanitostí. Deska Sami vznikla s přispěním producenta ODD(Ondřeje Turtáka) a na české popové scéně se stala překvapením roku. Vyšla 2.října 2020 pod vydavatelstvím SinglTon.

 

Kryštof – LÉTO 2021

3.7.  BRNO Za Lužánkami

10.7. LITVÍNOV areál Loučky

17.7. STRÁŽNICE amfiteátr

24.7. OLOMOUC Korunní pevnůstka

31.7. TRUTNOV letní kino Bojiště

7.8.  ČESKÉ BUDĚJOVICE Výstaviště

14.8. KONOPIŠTĚ amfiteátr

21.8. LOKET amfiteátr

28.8. HOLÝŠOV ostrov

Zpět