31/3/2022
Kateřina Marie Tichá & kapela Bandjeez natočili coververzi ikonické písně Boba Dylana – Časy se mění (The Times They Are A-Changin')

Zpěvačka, skladatelka a letošní držitelka Ceny Anděl pro Objev roku Kateřina Marie Tichá připravila společnou píseň s hudebníky ze skupiny Bandjeez. V jejich podání nyní vychází coververze a videoklip ikonického songu Boba Dylana – Časy se mění (The Times They Are A-Changin'). Samozřejmě v české verzi, kterou koncem šedesátých let nazpívalo dnes už legendární trio Golden Kids. Text Zdeňka Rytíře výborně parafrázuje slavnou píseň. Jeho obsah je platný už půl století a vypadá to, že hned tak nezestárne. Jsme rádi, že nám to Kateřina Marie Tichá připomíná.

„Dylanovypísně a jeho texty ovlivnily - podle mého - celé směřování populární hudby. TheTimes They A-Changin' je právě ten příklad, který ukázal, že poezie se můžestát součástí obyčejné písničky. Mám radost, že jsem dostala příležitost jínazpívat. Je to píseň silná a platná v čase velkých změn, kdy se všichnisnažíme přijmout něco nového, co přichází - a zároveň si zachovat to, na čemnám záleží,” přibližuje Kateřina Marie Tichá.

 

Šedesátáléta zůstanou - v populární hudbě obzvlášť - navždy inspirací pro velkou řaduumělců. Kateřina Marie Tichá se touto inspirací vůbec netají. Speciálněkategorie zpívajících básníků je pro ni příznačná. Bob Dylan byl první. 

 

Nahrávánípísně Časy se mění bylo obrazově zaznamenáno ve studiu Svárov. Z této hudebnísession, kde byl kromě skupiny Bandjeez přítomen také chlapecký pěvecký sborBruncvík a celá řada hostujících hudebníků, následně vznikl videoklip v režiiAdama Pavelky.

 

Zpěvačkaa autorka Kateřina Marie Tichá vydala 2. října 2020 debutové album Sami, kterébylo nadšeně přijato posluchači i odbornou veřejností. Tím zahájila intenzivnía nejúspěšnější rok svojí umělecké kariéry. Její píseň a videoklip Zničená zem má 1,5 milionu zhlédnutí naYouTube.

 

23.října 2021 se v Malostranské besedě uskutečnil odložený křest alba Sami a křestKateřininy básnické prvotiny Ostrov, co chutná jako pomeranče. Večer spojený skoncertem byl naprosto mimořádným zážitkem a přítomní diváci se shodli, žeKateřina je po právu považována za výjimečný hudební talent své generace.

Zpět