31/3/2022
Čerstvá držitelka Ceny Anděl v kategorii Objev roku – Kateřina Marie Tichá - přichází se čtvrtým singlem ze svého alba. Píseň Vlci se stala titulní písní filmu Spící město.

Vynikající zpěvačka a autorka Kateřina Marie Tichá vydala loni na podzim své debutové albu Sami. To bylo nadšeně přijato nejen odbornou veřejností, ale především samotnými posluchači. Po úspěšných videoklipech - Sami, Zničená zem a Kolemjdoucí představuje tak už v pořadí čtvrtý videoklip ze svého debutu. Píseň Vlci si vybrali jako titulní melodii tvůrci filmu Spící město. Dobrodružný thriller pro děti a teenagery byl natočen podle stejnojmenné knihy a před několika dny vstoupil do českých kin.

„Je to vždyradost, když si někdo všimne vaší práce. Navíc poctou, když si vaší píseň dosvého filmu vybere vynikající režisér, jakým je Dan Svátek. Děj videa k písniVlci mapuje scény z filmu, které pouze doplňuji svým zpěvem ve scenériíchpotemnělé krajiny České Kanady, kde se film natáčel," říkáKateřina.

Scénář k filmu vznikal v době pandemie podle předlohyknižního bestselleru Martina Vopěnky.

„Bez dobréhudby to nejde. Sázka na Kateřinu Marii Tichou byla sázka na jistotu. Stejnějako v případě skladby Kříž Davida Stypky, kterou jsem v minulosti použil dosvého filmu Úsměvy smutných mužů" dodává režisér Dan Svátek.

Kateřina Marie Tichá se svojí doprovodnou skupinouBandjeez je právě uprostřed koncertní sezony. Společně vystupují např. na všechletních koncertech kapely Kryštof. Na samostatných akcích, ale festivalech(např. Krásný ztráty Michala Prokopa).

Nový singl doprovázený videem k písni Vlci jenukazuje, že kariéra telentované autorky a zpěvačky Kateřiny Marie Tiché zaposlední rok dostala řadu nových impulsů.

Přijďte se přesvědčit na několikrát odložený křestjejího alba Sami. Do pražské Malostranské besedy 21. října 2021: https://www.ticketstream.cz/akce/katerina-marie-ticha-krest-alba-sami-145908

Zpět